Partnerské město Grafenau

Kašperské Hory s městem Grafenau podepsali partnerskou listinu dne 5. 5. roku 1991, při setkání na městské radnici v Grafenau. Tato spolupráce vznikla nejen díky společné historii dvou měst ležících na významné obchodní komunikaci nazvané Zlatá cesta, ale také na základě vytváření vzájemného kulturního pouta a vztahů mezi svými obyvateli. Po více než dvacet let města zdokonalují přeshraniční ekonomickou a kulturní spolupráci, která ústí v řadu zajímavých a oboustranně přínosných společných kulturních a společenských akcí.

Grafenau, obec v Národním parku Bavorský les, zcela ctí znamení zvířete ze svého znaku – medvěda. Nechte se jím doprovázet k nejkrásnějším místům a akcím, natankujte v přírodě medvědí síly a odpočiňte si s ním.

Těm, kdo hledají odpočinek a rekreaci, nabízí klimatické lázně Grafenau četné relaxační nabídky; pro aktivní dovolenkáře jsou zde rozmanité možnosti, jak se vyřádit: dlouhé procházky po vyznačených stezkách, trasy na nordic walking – vycházející z nově otevřeného přírodního sportovního centra, partička golfu na jednom z nějkrásnějších 18. jamkových hřišť v Německu nebo plavba kánojí napříč nádhernou říční krajinou řeky Ilzu.

Přímo v centru leží Lázeňský park, „zelené plíce“ města. Tam se můžete procházet, zarybařit si, jezdit na loďce, projít Kneippovy lázně, zahrát minigolf a v zimě bruslit nebo hrát metanou. Ve studeném ročním období přitahuje zimní letovisko nádhernou vyhlídkou na překrásnou krajinu. Rozsáhlá síť upravovaných lyžarských stop, tři lyžařské vleky a zimní hala zvou k zimním radovánkám do Bavorského lesa stejně jako túry na sněžnicích s průvodcem nebo vydatné možnosti procházek po některé z dobře udržovaných zimních stezek.

V dětském ráji Grafenau je k dispozici koupaliště s vlnobitím, celá rodina se dobře pobaví na jedné z nejmodernějších bobových drah Evropy nebo při veselých akcích jako jsou cirkusové týdny, rýžování zlata nebo dobrodružné dny. Díky centrální poloze na rozhraní tří zemí je toto nejstarší město Bavorského lesa také ideálním výchozím bodem pro výlety do trojmezí s Rakouskem a Čechami.