Lyžování

Skiareál Kašperské Hory

Skiareál Kašperské Hory je menším střediskem vhodným především pro rodinnou zimní dovolenou s dětmi. Skiareál nabízí 4 upravované a kompletně zasněžované sjezdovky v celkové délce sjezdovek 1,5 km. Na dvou osvětlených tratích můžete využít nabídku večerního lyžování. Pro návštěvníky areálu zde nechybí restaurace, půjčovna lyžařského vybavení, skiservis, lyžařská škola, děti zaujme snowpark. Parkování v areálu je zdarma.

Webové stránky skiareálu

Bílá stopa

Pro milovníky běžek je za příznivých sněhových podmínek upraveno na 20 km běžeckých tras kolem města. Nástupní místa jsou tři – první na konci Karlovy ulice (z náměstí po zelené turistické trase směr hrad Kašperk), druhé v městské části Cikánka na konci ulice Zahradní. Třetí nástupiště leží v blízkosti autobusové zastávky Kašperské Hory – Žlíbek, odtud můžete jednoduše vyrazit na stopu kolem vrchu Ždánov.

Parkování možné pouze na parkovišti pod hradem Kašperk.

Kašperskohorsko je součástí projektu Bílá stopa Šumava, jedná se o celkovou součinnost všech běžeckých tras na Šumavě od jihu na západ. Pokud máte zájem se orientovat v běžkařských trasách na Šumavě, můžete si stáhnout informační letáčky z jednotlivých lokalit.

Přehled jednotlivých běžkařských tras v Kašperských Horách a okolí i s nástupními místy ke stažení zde.

Webové stránky Bílé stopy

Mapa aktuálně projetých tras