Lenka Filipová a hosté

kašperskohorské kino

koncert české zpěvačky a kytaristky

Městské kulturní a informační středisko Kašperské Hory vás zve na koncert české zpěvačky, šansoniérky, kytaristky, hudební skladatelky a textařky Lenky Filipové.

„Kytara u nás doma ležela opřená o stěnu, a tak jsem jí prostě vzala do ruky, bylo mi 9 let“. Přelomové bylo setkání s francouzským písničkářem Francisem Cabrelem a píseň Zamilovaná, kterou Cabrel složil a česky ji otextoval Zdeněk Rytíř, píseň dodnes platí za její největší hit. Nikdy také zcela neopustila svoji původní profesi klasické sólové kytaristky, což nakonec vyústilo v několik LP desek věnovaných pouze klasické kytarové hudbě. Příznivý ohlas měly i její písničky věnované dětskému publiku. To vše ji vyneslo až do první desítky v popularitě českých zpěvaček v anketě Zlatý slavík. Dostalo se jí i celé řady mezinárodních uznání a ocenění. V současné době se také nově věnuje hře na elektrofonickou kytaru.

Hosté:
Sean Barry – akordeon, keltská harfa
Jára Bárta – klavír, el. piano 


Vstupné: 490 Kč

Online prodej vstupenek: zde

Délka koncertu: 90 minut (bez přestávky)


Vstupenky je možné zakoupit v Městském kulturním a informačním středisku Kašperské Hory v přízemí radnice, v kulturním centru Sirkus Sušice nebo přímo na místě v kašperskohor­ském kině.